Podstawowe cechy dobrego fotela obrotowego

fotele obrotowe

Coraz większa liczba osób wykonuje różnego rodzaju prace siedzące. Niestety spędzanie wielu godzin w jednej, niezbyt wygodnej pozycji, w negatywny sposób odbija się na kondycji naszego kręgosłupa. Prócz kręgosłupa, cierpią również nasze nogi i ramiona, zaczyna boleć nas kark, pojawiają się różnego rodzaju nerwobóle, które z czasem tylko się nasilają. Istnieje jednak prosty sposób na przynajmniej częściowe ograniczenie tego typu dolegliwości. Lekarstwem są odpowiednio wyprofilowane fotele obrotowe, które minimalizują dyskomfort powodowany przez długotrwałe siedzenie przy biurku. Szukając takiego fotela, zwróć uwagę na kilka jego elementów, które w bezpośredni sposób przełożą się na wygodę jego codziennego użytkowania.

Szeroki zakres regulacji

To najważniejszy z elementów każdego porządnego fotela obrotowego. Im więcej mamy opcji ustawienia kątów nachylenia siedziska i oparcia, tym lepiej dla naszego kręgosłupa, dla naszych nóg (przede wszystkim kolan i bioder), a także dla naszych ramion i karku. Fotele obrotowe z wyższej półki cenowej posiadają nie tylko regulację wysokości ustawienia fotela, ale także możliwość regulacji oparcia, a nawet regulacji położenia podłokietników.

Wyprofilowane oparcie

Oparcie to najważniejszy element profesjonalnie zaprojektowanego i dobrze wykonanego fotela obrotowego. Takie oparcie powinno podpierać lędźwiowy odcinek naszego kręgosłupa, ułatwiając utrzymanie pozycji wyprostowanej przez maksymalnie długi okres czasu, bez powodowania odczuwalnego dyskomfortu. Niestety w wielu tańszych modelach foteli takiego wyraźnego uwypuklenia w oparciu w ogóle brakuje. Jeśli zależy Ci na wysokiej wygodzie siedzenia, przy wyborze nowego fotela do biurka zwróć większą uwagę właśnie na ten jego element.

fotele obrotowe

Podłokietniki

Obecność podłokietników w fotelach obrotowych wpływa nie tylko na ich wyższą estetykę, ale także w bezpośredni sposób na oferowaną przez nie wygodę użytkową. Dobrze wyprofilowane podłokietniki zapewniają podparcie dla przedramion, co przekłada się na mniejsze zmęczenie rąk podczas pisania na komputerowej klawiaturze czy korzystania z komputerowej myszki.

Wytrzymałość

Porządne fotele obrotowe wykonane są z dobrej jakości materiałów. Szczególnie ważna jest w tym przypadku tapicerka, czyli materiał obiciowy. Na ryku znaleźć można różne rodzaje takich obić. Najdroższe z nich to oczywiście naturalna skóra, która jednak dla wielu osób może być niezbyt dobrym rozwiązaniem. Alternatywą dla skóry mogą być wysokiej klasy tkaniny syntetyczne o podwyższonym poziomie trwałości, odporności na przetarcia i zabrudzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *