Jak pozbyć się mrówek?

Mrówki „faraonki” to zmora  wielu z nas. Pojawiają się one i w blokach mieszkalnych jak i domach jednorodzinnych. Mrówki te mają kolor rudy i mierzą do około 3 mm. Są w stanie wejść wszędzie w poszukiwaniu pokarmu dla siebie. A tak naprawdę to zjedzą wszystko co znajdą na swojej drodze, a szczególnie w kuchni.  Rozmnażają się naprawdę szybko, dlatego tak ciężko jest je wypędzić.

Najczęściej stosuje się chemiczne preparaty do ich wypędzenia, te jednak mogą być szkodliwe dla zdrowia domowników oraz zwierząt zamieszkujących dom. Wypróbuj naturalne sposoby przyjazne dla człowieka i jego otoczenia.

Pierwszym sposobem jest przygotowanie pułapki z ich ulubionym przysmakiem – żółtkiem jajka. Ugotowane żółtko i rozdrobnione zmieszaj z boraksem w proporcji 10:1 i  połóż gdzieś w miejscu skąd wychodzą. Boraks powoduje wysuszenie się owadów, jak również likwidację larw, a to zapobiega dalszemu rozmnażaniu się mrówek. Taką trutkę wymieniaj co 3 dni. Należy przy tym uważać, żeby do takiej pułapki nie zbliżał się twój pies lub kot.

Inną metodą naturalną może być chińska kreda- tą trzeba narysować linie wzdłuż miejsc, z jakich wychodzą mrówki. Faraonki zanoszą ją na sobie do gniazda, co zatruwa je od wewnątrz. Jeżeli faraonki zagnieżdżą się w bloku mieszkalnym to wytępienie może być trudniejsze gdyż, potrzebne będzie działanie wszystkich lokatorów.

Kolejne to wylać miód na talerz – mrówki uwielbiają słodkości – możesz być pewien, że uda ci się zabić kilkadziesiąt mrówek dziennie. Jeszcze  innym sposobem będzie posypanie proszku do pieczenia w najczęściej uczęszczanych przez mrówki miejscach.

Poza mrówkami faraona znane są także inne odmiany mrówek, które pojawiają się w domostwach. Będą one czarne i znacznie większe. Zagnieżdżają się zazwyczaj w niskich zabudowaniach w poszukiwaniu pożywienia. Zdecydowanie łatwiej jest się ich pozbyć. Ta odmiana jest pożyteczne dla środowiska, dlatego nie powinno ich się zabijać.

Najpierw ustal  skąd mrówki dostają się do domu, a następnie rozsyp mielony cynamon, kocimiętkę albo kawałki skórek z cytryny. Takie zapachy są drażniące dla mówek co odstraszy je.

Można też przygotować pewną miksturę – do spryskiwacza nalać około 200 ml wody, 100 ml octu spirytusowego i 3 duże łyżki płynu do mycia naczyń. Zmieszać dokładnie i spryskiwać miejsca, w których mrówki się pojawiają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *