Naucz się od kota idealnego snu.

Bezsprzecznie można stwierdzić, że koty to mistrzowie spania. Umieją zasnąć i zrelaksować się niemal w każdym miejscu, niezależnie od pory dnia czy pozycji. Człowiek wraz z biegiem lat tracimy taką umiejętność. Coraz trudniej nam zasnąć z różnych powodów. Może warto przypatrzyć się swojemu kotu i nauczyć się sekretu zdrowego snu. Aby prawidłowo funkcjonować musi spać odpowiednią ilość czasu na dobę. Mruczący kot, zwinięty w kłębuszek ułatwi nam to.

Czy widziałeś kiedyś żeby kot spał na tzw. pół gwizdka?  Można powiedzieć, iż kot jak śpi to robi to całym sobą. Jego sen poprzedza myciem futerka, dobór odpowiedniego miejsca oraz skupia się jedynie na sobie. Do takiego rytuału powinien zastosować się też człowiek.

Najlepiej jest skorzystać z aromatycznej kąpieli czy ciepłego prysznica, napić się czegoś ciepłego, co nastroi nas do snu. Potem można zsunąć rolety i oddać się czemuś co nas uspokaja. W następnej kolejności zadbaj o posłanie. Koty umieją zasnąć wszędzie. Czasem nie dowierzamy że wybrane przez nie miejsca mogę być  wygodnie. Koty zawsze wybierają miejsce do spoczynku bardzo świadomie. Musi być ono ciepłe, miękkie, no i  ciche. Czasem tylko lubią spać w plamie słońca padającej na jakiś mebel w pokoju. Zdecydowanie częściej wolą ciemne szafy i kąty.

Każdy kot ma ulubioną pozycję w której zasypia. Tak samo człowiek wie jak będzie mu najwygodniej. Pozycja do snu jest indywidualną sprawą. Jest to ważne gdyż od tego zależy rozluźnienie mięśni. Bliskość z innym stworzeniem ma zbawienną moc. Kot to  doskonały partner do przytulania i spania. Korzystaj z wibracji  kota, które pochodzą z mruczenie- podobno mają lecznicze działanie. Dla większej części kotów łóżko człowieka jest  utożsamiane z rajem. Kot zrobi wszytko by noc spędzić właśnie w nim. Kot umie wtulić się w człowieka jak żadne inne zwierzę- jest to przyjemne dla obydwóch stron.

Jeśli ktoś obawia się spać z kotem ze względów higienicznych to mamy wiadomość, że jest to bezpieczne ze względu na to, że kot jest zwierzęciem bardzo czystym. Chodzi oczywiście o koty domowe, które nie wychodzą z domu. W czasie snu należy zachować minimum ostrożności, gdyż to, że kot zasypia w nogach, nie znaczy, iż nie obudzi się na poduszce człowieka, ponieważ zmienia miejsce w czasie nocy (w poszukiwaniu ciepłego miejsca).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *