Jak wybrać przysmaki dla yorkshire teriera?

yorkshire terrier

Popularność niektórych ras w Polsce jest ogromna, a za nią idzie stworzenie szeregu dedykowanych produktów dla ich przedstawicieli. Z uwagi na niewielkie rozmiary i słodki wygląd yorkshire teriery, w przeszłości rasa hodowana przede wszystkim w celu zwalczania szkodników, zagościły dziś na salonach. A wraz z nimi w sklepach zoologicznych pojawiło się wiele produktów stworzonych specjalnie z myślą o tych niewielkich, zawziętych psach.

Ktokolwiek poznał prawdziwego teriera z krwi i kości, ten zdaje sobie sprawę z tego, że jest to pies o charakterze niekiedy trudnym do okiełznania. Pomimo niewielkich rozmiarów, które według wielu są przeciwwskazaniem do jakiegokolwiek szkolenia, rasa ta wymaga niejednokrotnie odpowiedniego prowadzenia i ćwiczeń. Co więcej, wykonuje je niezwykle chętnie, o ile posiadamy właściwy motywator – zwykle w formie jedzenia.

Jak wybrać przysmaki dla yorka?

yorkPrzede wszystkim z uwagi na niewielkie rozmiary tego psa przysmaki muszą mieć adekwatną wielkość. Oczywiście, wielkość jest też zależna od tego, do czego akurat chcemy użytkować dane przysmaki. Jeśli zależy nam na drobnej nagrodzie podczas intensywnego szkolenia w ruchu, np. chodzenia przy nodze, doskonale sprawdzą się przysmaki dla yorka o niewielkich rozmiarach i miękkiej strukturze. Pozwolą bowiem psu szybko przełknąć nagrodę bez ryzyka zadławienia się i zatrzymania wszystkich ćwiczeń. Z kolei, jeśli zależy nam na przyzwyczajeniu psa do nowego otoczenia czy klatki kennelowej, sprawdzą się przysmaki dla yorka w formie pasty do wypełnienia zabawek na jedzenie albo w formie sporych gryzaków, które pies może jednocześnie żuć, zapełniając sobie czas, angażując swoją uwagę oraz relaksując się. Przysmaki chrupiące lepiej jest pozostawić na chwile, w których ćwiczymy bez intensywnej aktywności, np. w domu z klikerem.

Skład i jakość

Istotne jest to, aby dbać o jakość przysmaków dla yorka. Rasa ta często ma skłonność albo do przejadania się i nadmiernego tycia, albo z kolei do wybrzydzania. W pierwszym przypadku lepiej jest wybierać przysmaki w pełni naturalne, stworzone przede wszystkim z mięsa, a co za tym idzie – z małą ilością tuczących węglowodanów pochodzących ze zbóż. W drugim przypadku możemy zainwestować w smakołyki wykonane z nietypowych gatunków mięsa, np. sarniny, mięsa z renifera czy strusiny. Ważne, aby przysmaki miały intensywny zapach pochodzący z naturalnego aromatu mięsa czy dodatków, dzięki czemu pies będzie je chętniej zjadał. Nie należy zapominać również o tym, że przysmaki dla yorka powinniśmy stopniować, tj. najsmaczniejsze dawać psu wówczas, gdy wykona coś, co wymaga od niego znacznego zaangażowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *