Perfekcyjne prasowanie koszul – jak się do niego przygotować?

prasowanie Warszawa

Spośród obowiązków domowych prasowanie koszul jest jednym z największych wyzwań. Wymaga nie tylko wypracowania odpowiedniej metody, ale również jest bardzo czasochłonne. Jeśli zależy nam na pięknie wygładzonej koszuli, powinniśmy na to poświęcić nawet do piętnastu minut! Ogromną oszczędność czasu zapewnia właściwe przygotowanie ubrania przed włożeniem do pralki, sama technika prania oraz metoda suszenia koszul. Zapoznaj się z naszymi poradami na temat perfekcyjnego prasowania koszul i przekonaj się jakie to może być proste!

Przygotuj koszule i pranie

Zanim włożysz ubranie do pralki – posegreguj je odpowiednio. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli umiejętnie podzielimy tkaniny nie tylko kolorami, ale również ich grubością, będziemy mieć później dużo łatwiejsze prasowanie. Wypranie ciężkich tkanin wymieszanych z cienkimi powoduje, że te ostatnie gniotą się już podczas wirowania w pralce. Drugą kwestią jest odpięcie wszystkich guzików. W tym momencie będzie to dużo łatwiejsze, aniżeli po wysuszeniu, kiedy włókna tkaniny są ściągnięte, a dziurki dużo mniejsze.

Warto też dodać do proszku zmiękczać tkanin. Zamiast kupowanego w sklepie, możecie spróbować zwykłego octu, który działa na podobnej zasadzie. Nie bój się, pranie zniweluje ostry zapach. A koszule staną się miękkie w dotyku i będzie je łatwiej prasować.

Zasady prania koszul

Warto powstrzymać się też przed napychaniem pralki tak, że nie ma gdzie palca wetknąć. Jeśli bęben będzie maksymalnie wypełniony, tkaniny będą dużo bardziej wygniecione. Musimy koszulom dać miejsce, aby pływały luźno w kąpieli wodnej. Ostatni ważny etap przed suszeniem, to ustawienie wirowania – obroty nie mogą być za wysokie. Oczywiście pokusa jest duża – im większe wirowanie, tym bardziej suche ubrania tuż po wyjęciu z pralki. Trzeba jednak pamiętać, że również bardziej wymiętolone.

Jak odpowiednio wywiesić koszule

Po wyjęciu mokrych koszul przygotuj wieszaki, zamiast suszarki. Każdą koszulę osobno strząśnij przed wywieszeniem. Jeżeli koszula jest ze sztywniejszego materiału możesz ją dodatkowo naciągnąć na wieszaku. Kiedy koszule wyschną nie zrzucaj wszystkiego na jedną stertę do kosza– cały Twój trud pójdzie na marne.

Wyrób w sobie nawyk prasowania koszul od razu po ich wyschnięciu. Zobaczysz o ile łatwiej będzie doprowadzić koszule do idealnej gładzi. Prasowanie koszul wymaga samodyscypliny, jednak stosowanie powyższych reguł szybko wchodzi w nawyk i staje się rutyną, nad którą nie zastanawiamy się.

Informacji dostarczyła firma oferująca prasowanie koszul w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *