Urządzamy salon

umeblowanie slaonu

umeblowanie slaonuSalon to niewątpliwie najbardziej reprezentatywna część naszego mieszkania. To w nim przyjmujemy gości oraz świętujemy wszystkie ważne uroczystości. Warto zatem zadbać, aby umeblowanie salonu było nie tylko praktyczne, ale również efektowne. Czynność z pozoru może wydawać się trudna, jednak przy odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni oraz wyboru kolorystyki, jego urządzenie nie będzie stanowiło najmniejszego kłopotu.

Zanim jednak przystąpimy do umeblowania salonu, musimy zastanowić się nad stylem, jaki będzie panował w tej części mieszkania. Na dzień dzisiejszy największą popularnością cieszy się trend nowoczesny, pasujący do każdego wnętrza, bazujący na minimalizmie. Alternatywą może okazać się styl klasyczny, idealnie pasujący do przestronnych i jasnych pomieszczeń. W tym zakresie możemy pozwolić sobie na dowolność mebli, jednak musimy pamiętać o zasadzie umiarkowania. Salony połączone aneksem z kuchnią muszą stanowić jednolitą całość, dlatego zastosowane w nich meble powinny współgrać nie tylko z kolorystyką, ale również jego stylistyką.

Zanim przejdziemy do umeblowania salonu, musimy również wziąć pod uwagę metraż, jaki będziemy mieć do dyspozycji. Ten element jest kluczowym parametrem, który istotnie przekłada się na komfort domowników. Nowoczesne wnętrza powinny być wyposażone jedynie w te meble, które są rzeczywiście potrzebne. Musimy pamiętać, że zbyt duża liczba sprzętów będzie sprawiała wrażenie przytłoczenia. Stabilne, duże meble doskonale sprawdzą się w obszernych pomieszczeniach, których motywem przewodnim jest stylistyka klasyczna.

Umeblowanie salonu powinno bazować na zdecydowanych kolorach. Często jest tak, że boimy się zastosowania intensywnych kolorów. Nic bardziej błędnego! Dzięki energetycznym barwom, nasze wnętrze zyska ożywienia. Dobrym rozwiązaniem jest skontrastowanie zastosowanych kolorów ze skórzanymi sofami czy kanapami. Niezbyt dobrym pomysłem może być zestawianie wyposażenia salonu z ciemnymi meblami, które choć będą prezentować się niezwykle okazale, to jednak bardzo widoczny będzie na nich osadzający się kurz.

Kompletujące umeblowanie salonu musimy pamiętać, aby było ono przede wszystkim wygodne. Zasada ta w głównej mierze dotyczy siedzisk. W ofertach wielu producentów coraz częściej można spotkać się z kanapami z niskim oparciem. Takie rozwiązanie choć wygląda okazale, nie zapewni nam oczekiwanego komfortu użytkowego. Jeśli zależy nam na komfortowym wypoczynku, wybierajmy siedziska z wysokim oparciem. Również wysokość stolika lub ławy powinna być odpowiednich wymiarów. Wówczas możliwe będzie korzystanie z niego bez konieczności nadmiernego pochylania pleców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *