Piękna buzia

Bielenda Professional

Jedno z wielu marzeń kobiet to piękna skóra twarzy. Niestety nie jest łatwo o nią dbać i pamiętać o wszystkich rytuałach, które powinno się odbywać codziennie, żeby pięknie wyglądać. Wiele kobiet zapomina o podstawowych czynnościach związanych z pielęgnacją cery, jak np. porządne oraz dokładne zmycie makijażu przed snem.

Skóra twarzy zawdzięcza swój piękny wygląd głównie dzięki oczyszczaniu. Jeżeli będziemy pamiętać o tym, aby tej czynności nie zaniedbywać możemy być pewne, że nasza twarz będzie świeża i powabna. Prawie tak idealna, jak te z reklam kosmetyków. W demakijażu oraz dbaniu o czystość pomogą kosmetyki do codziennej pielęgnacji takie jak Bielenda Professional czy Apis.

Rytuał dbania o cerę należy zacząć od samego rana, zaraz po wstaniu. Twarz należy oczyścić, tak aby stała się promienna i świeża. Najlepiej użyć do tego żelu do twarzy – ze względu na to, że zwykłe mydło wysusza skórę. Następnie można użyć toniku odświeżającego i nałożyć krem. W zależności od tego, co nas czeka w ciągu dnia możemy wmasować w skórę naszej twarzy albo krem na dzień albo specjalny krem pod makijaż, który nawilży skórę oraz ochroni ją przed wysuszeniem.

Po pracy, ale również i wieczorem konieczne jest dokładny demakijaż oraz umycie buzi tak, aby żel do twarzy pienił się na policzkach, czole, nosie i brodzie. Należy pamiętać, że przez cały dzień na twarzy gromadził się pot, kurz, pył oraz bakterie, dlatego tak ważne jest, aby bardzo starannie pozbyć się „całego dnia” ze swojej twarzy.

Wśród kosmetyków Bielenda Professional możemy znaleźć m.in. specjalny płyn do demakijażu oraz toniki odświeżające, pomogą one w pozbyciu się resztek podkładu czy tuszu do rzęs. Tonik z kolei odżywia skórę, przywraca jej równowagę kwasowo-zasadową, a także zwęża rozszerzone pory.

Przy czynności demakijażu powinnyśmy pamiętać o tym, żeby robić to delikatnie. Płatki kosmetyczne zwilżone odpowiednimi preparatami stosujemy na zamknięte powieki. Przykładamy go do twarzy lub powiek i czekamy chwilę, aż kosmetyk rozpuści makijaż, a następnie powoli i delikatnie przesuwamy płatkiem dalej. Następnie powinnyśmy rozsmarować w dłoniach trochę mleczka do twarzy lub kremu i rozsmarować je palcami na całej twarzy.

W oczyszczaniu cery najważniejsza jest regularność oraz dokładność. Bez stosowania odpowiednich kosmetyków (np. Norel czy Bielenda Professional) oraz pamiętaniu o odpowiedniej kolejności porannych i wieczornych rytuałów możemy być pewne, że nasza skóra nie będzie wyglądać tak pięknie, jakbyśmy chciały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *