Pomocne produkty w organizacji

adresownik

Dzisiaj znaleźć możemy wiele pomocnych rzeczy takich jak specjalne przypomnienia w formie elektronicznej, które nie pozwalają nam zapomnieć o jakimś wydarzeniu lub obowiązku, jednak wielu ludzi ceni sobie formę papierową – i to nie tylko jeżeli mowa o przypomnieniach czyli terminarzach. Wiele osób pragnie zapisać również adresy swoich bliskich i znajomych w jednym miejscu, które będzie zawsze pod ręką.

Rozwiązania elektroniczne są dobre, ale zapis elektroniczny niestety posiada wiele wad. Przede wszystkim może dojść do poważnego uszkodzenia danych i wiele miesięcy spisywania takich adresów pójdzie na marne. Forma papierowa jest w tym względzie znacznie trwalsza i bezpieczniejsza. Dlatego wiele osób nosi przy sobie adresownik. Często taki adresownik znajduje się również w jednym miejscu w naszym mieszkaniu, dzięki czemu zawsze mamy pod ręką wszystkie adresy, dane kontaktowe, a nawet numery telefonów zapisane w formie papierowej.

Wydaje się, że taka forma zapisywania informacji jest całkowicie archaiczna i pozbawiona sensu, ale nic bardziej mylnego. W wielu przypadkach właśnie takie rozwiązania ratują nam życie. Komputer czy też komórka może ulec uszkodzeniu w sposób niezależny od nas, a taki poręczny adresownik uszkodzić znacznie trudniej. Oczywiście pod warunkiem, że go nie zgubimy. Tak więc jest to rozwiązanie dla osób, które są na tyle zorganizowane, by nie zapodziać nigdzie książeczki z adresami.

W wielu przypadkach jednak adresownik stanowi niesamowicie dobre uzupełnienie elektronicznej formy zapisywania informacji osobistych. Kiedy ulegnie uszkodzeniu zapis elektroniczny posiadamy kopię zapasową w formie, której nie jest w stanie zniszczyć żaden wirus komputerowy. Takie książeczki znajdują się w wielu domach, bowiem liczba osób hołdujących nadal zapisywaniu wszystkiego w formie papierowej nadal jest ogromna. To wygodne i będziemy z niego mogli skorzystać niezależnie od chwilowych kaprysów rozwiązań nowoczesnych, niezależnie chociażby od dostępu do Internetu, w którym dzisiaj zwyczajowo zapisujemy wiele cennych informacji.

W sytuacjach kiedy jesteśmy pozbawieni dostępu do sprzętu i rozwiązań technologicznych adresownik wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Na pewno nie pozostaniemy bez cennych informacji osobistych. W razie potrzeby bez problemu będziemy mogli dowolną listę aferową również odtworzyć. Adresownik rzecz jasna posiada odpowiednie rubryki, w których umieścimy wiele informacji osobistych i kontaktowych przy danej osobie. Dzięki temu jest to niezwykle zorganizowany pomysł na zapisanie wszystkich adresów, telefonów, oraz pozostałych danych kontaktowych tak dla nas przecież ważnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *