Pralka ładowana od frontu czy od góry?

pralki

pralkiProblemy z dostępem do pralek to przeszłość. Współcześni klienci mają do dyspozycji setki różnych modeli pralek wielu firm tj. pralki Whirlpool. Nowoczesnego sprzętu, który różni się od siebie nie tylko wyglądem zewnętrznym, wielkością czy ilością oferowanych funkcji, ale także klasą energetyczną i sposobem ładowania prania. Ta ostatnia kwestia wydaje się szczególnie interesująca, zwłaszcza w kontekście niewielkiej powierzchni współczesnych łazienek.

Kilka metrów kwadratowych to niezwykle ograniczona przestrzeń, w której staramy się upchnąć jak największą liczbę przedmiotów. W końcu w każdej łazience musi znaleźć się miejsce nie tylko na pralkę, ale także na wannę lub brodzik z prysznicem, na umywalkę, lustro, kosz na bieliznę, szafkę na różne łazienkowe akcesoria, półeczki na kosmetyki i wiele innych pomniejszych przedmiotów, które wydają nam się nieodzownie potrzebne. Wybierając konkretny model pralki ważne jest zatem, jak dużo miejsca tego typu urządzenie będzie zajmowało w naszej łazience. Dla przykładu pralka Whirlpool ładowana od góry, co prawa zajmuje podobną ilość miejsca jak pralka tej firmy ładowana od frontu, ale może być ustawiona w takim miejscu, w którym pralki otwieranej od frontu w żaden sposób nie moglibyśmy ustawić. Opcja ładowania pralki od góry jest niezwykle praktyczną w małych pomieszczeniach, dając większą przestrzeń do poruszania się i stworzenia bardziej zwartej zabudowy w łazience.

Niestety pralki ładowane od góry nie dają możliwości wglądu w proces prania, co jest wielką zaletą urządzeń otwieranych od frontu. Poza tym praktycznie każda pralka Whirlpool oraz większość pralek innych znanych marek ładowanych od frontu, ma znacznie większą pojemność od pralek ładowanych z góry. Zwyczajnie dysponują one większym bębnem, co pozwala wyprać większą ilość rzeczy w czasie jednego cyklu prania. Dla singla czy małej rodziny nie będzie to problemem, jednak w przypadku rodzin wielodzietnych może być to naprawdę kłopotliwe, w znaczący sposób wpływając na koszt eksploatacji, a pośrednio także na żywotność takiego urządzenia.

Niewątpliwą zaletą pralek Whirlpool oraz innych modeli pralek ładowanych od góry jest większa wygoda ich obsługi. Podczas wkładania i wyjmowania prania z pralki nie musimy się zginać czy kucać, co jest niezwykle przydatne w przypadku osób mających problem z kręgosłupem lub kolanami. Poza powyższymi kwestiami, pralka Whirlpool lub inna, niezależnie od tego czy jest ładowana od frontu czy od góry, zwykle posiada podobne funkcje. Jeśli ten czynnik jest dla nas najważniejszy to pamiętajmy, że cena pralek ładowanych z góry jest niestety wciąż znacznie wyższa od tych ładowanych od frontu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *