Rodzaj bramy wjazdowej, a wielkość działki i podjazdu.

napęd do bramy faac

Na wybór konkretnego modelu bramy wjazdowej, prócz naszych indywidualnych upodobań, wpływ mają także czynniki obiektywne tj. ilość miejsca, jakim dysponujemy oraz cena konkretnego modelu bramy. O ile w przypadku ceny jest to czynnik, z którym możemy sobie jeszcze jakoś poradzić, na przykład biorąc niewielki kredyt na zakup upatrzonego modelu bramy lub elektrycznego napędu do bramy FAAC, to już z małą ilością miejsca na posesji nic nie zrobimy – musimy radzić sobie w takich warunkach, jakie zastaliśmy.

napęd do bramy faacZasadniczo możemy przyjąć, że bramy wjazdowe dzielą się na dwie grupy: bramy przesuwane i rozwierane. W pierwszym przypadku brama otwiera się poprzez jej przesuwanie równolegle do ogrodzenia. W drugim przypadku brama rozwiera się do wewnątrz lub na zewnątrz, w kierunku prostopadłym do ogrodzenia. Wielkość podjazdu, jakim dysponujemy, a także wielkość samej działki i ogrodzenia, determinuje zatem rodzaj bram, z jakich możemy skorzystać.

Napęd do bramy FAAC – tani i powszechnie dostępny

W przypadku małych działek, gdzie ogrodzenie jest bardzo krótkie, montaż bram przesuwanych jest w zasadzie niemożliwy. W takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni zainwestować w bramę rozwieraną. Możemy zakupić bramę rozwieraną jednoskrzydłową – skuteczne rozwiązanie gdy brama nie jest zbyt szeroka. Niestety w tym przypadku podjazd musi być stosunkowo długi, ponieważ samo skrzydło bramy również będzie stosunkowo długie. Możemy również zakupić bramę rozwieraną dwuskrzydłową, która jest zdecydowanie bardziej popularna. Wadą tego typu konstrukcji jest cena napędu. Przykładowo napęd do bramy FAAC typu rozwieranego będzie zwykle droższy od napędu stosowanego w bramach przesuwanych.

Kiedy wybierać bramy przesuwne?

Jeśli dysponujemy działką z długim, kilkumetrowym ogrodzeniem, nic nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować jedną z wersji bram przesuwanych. Możemy zdecydować się na zakup bramy przesuwanej szynowej, z prowadnicą zainstalowaną w podjeździe lub bramy przesuwanej samonośnej z przeciwwagą. Co warte uwagi, napęd do bramy FAAC typu przesuwanego jest powszechnie dostępny i nieco tańszy od podobnych napędów stosowanych w przypadku bram rozwieranych. Długość czy rozmiary podjazdu w przypadku bram przesuwanych nie mają najmniejszego znaczenia.

Jak widać, wybór konkretnego modelu bramy zawsze będzie zależał od ilości miejsca, którym dysponujemy. Jeśli działka jest mała, zwykle będziemy zmuszeni do zakupu bramy rozwieranej. Gdy ogrodzenia wzdłuż działki ma co najmniej 3m długości, wtedy możemy już myśleć o zakupie bramy przesuwanej. Pozostałe kwestie tj. model bramy, jej wygląd zewnętrzny, rodzaj napędu do bramy FAAC czy dodatkowe systemy bezpieczeństwa to sprawy wtórne. Kwestie, które zależą wyłącznie od indywidualnych upodobań klienta oraz zasobności jego portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *