Co w największym stopniu wpływa na wygodę korzystania z prysznica?

Radaway

RadawayIstnieją łazienki, w których zwyczajnie może brakować miejsca do ustawienia klasycznej wanny. Są również osoby, które nad wannę preferują mniejszą i bardziej wygodą w użytkowaniu kabinę prysznicową. Do montażu takiej kabiny niekiedy zmusza nas również sytuacja życiowa, wynikająca ze stale lub czasowo ograniczonej sprawności – w takiej sytuacji korzystanie z prysznica jest dużo wygodniejsze niż kąpiel w wannie. Jeśli z wyżej przytoczonego lub dowolnie innego powodu decydujemy się na instalację kabiny prysznicowej, warto wiedzieć, co w największym stopniu będzie wpływało na naszą wygodę podczas zażywania kąpieli.

Nowoczesne kabiny prysznicowe lub kabiny pod zabudowę wyróżniają się nie tylko różnorodnością kształtów czy sposobem ich montażu, ale co najważniejsze dla końcowego ich użytkownika, oferowaną przez siebie funkcjonalnością użytkową.

Zasadniczo możemy przyjąć, że na wygodę korzystania z kabin prysznicowych największy wpływ ma ich wielkość. Im kabina większa, tym łatwiej z niej korzystać, zwłaszcza osobom o dużych gabarytach, a także osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Na szczęście współcześni producenci kabin prysznicowych tj. Radaway dostrzegają ten problem, stąd w ich ofercie prócz niewielkich rozmiarowo kabin przeznaczonych do małych łazienek, znajdziemy również kabiny większych rozmiarów.

Kolejnym czynnikiem, który może wpłynąć na naszą wygodę podczas brania prysznica może być wielkość drzwi prysznicowych oraz sposób ich otwierania. Na rynku znajdziemy co najmniej kilka różnych wersji drzwi prysznicowych. W ofercie wspomnianej już wcześniej firmy Radaway będą to drzwi klasyczne, czyli uchylne (otwierane na zewnątrz, do wewnątrz lub wahadłowe), drzwi przesuwane oraz drzwi składane, harmonijkowe. Dla osób o ograniczonej sprawności najlepszym rozwiązaniem będzie wybór drzwi, które przy otwieraniu nie będą ograniczały ilości miejsca wewnątrz kabiny czy w samej łazienki. Najlepszą opcją dla takich osób będą zatem drzwi przesuwane lub harmonijkowe.

Na wygodę użytkowania kabiny prysznicowej wpływ może mieć również rodzaj zastosowanego w niej brodzika. Dla osoby w pełni sprawnej fizycznie, wysokość brodzika może nie mieć większego znaczenia, jednak dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej jest to element niezwykle ważny. Możemy zatem przyjąć, że im niższy profil brodzika, tym wygodniejsze wejście pod prysznic. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup brodzika podpłytkowego – tego typu brodziki znajdziesz w ofercie firmy Radaway. Montaż brodzika podpłytkowego sprawia, że pomiędzy poziomem podłogi łazienki, a poziomem brodzika, nie ma większej różnicy wysokości, przez co wejście pod prysznic staje się niezwykle łatwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *