Wady i zalety kurtek wojskowych model M65.

kurtka m65

Kurtka wojskowa model M65 to produkt kultowy, chętnie nabywany przez miłośników militariów, osoby związane z wojskiem, doskonalące swoje umiejętności w sztuce przetrwania, a także miłośników pieszych wędrówek po bezdrożach lub po górach. Jednym słowem wszystkich tych, którzy poszukują rzeczy sprawdzonych, doskonale spisujących się w różnych, często trudnych warunkach klimatycznych i terenowych.

Choć obecnie furorę robią ubrania, w tym kurtki wykonane z nowoczesnych tkanin o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych to jednak kurtka M65 wciąż pozostaje wzorem dla wielu producentów nowoczesnej odzieży outdoorowej.

Kurtka M65 – ponad 40 lat tradycji

kurtka m65Kurtka M65 to przeszło 40 lat historii amerykańskiej armii. To konstrukcja sprawdzona w różnych warunkach pogodowych. Produkt, który zapewnia maksimum wygody, dobrą ochronę przed zimnem i wiatrem, a także do pewnego stopnia przed wilgocią. Oryginalne modele kurtek M65 oferowane było w kilku wersjach kamuflażu. Od najbardziej charakterystycznych kurtek w kolorze zielonym, po kurtki w kamuflażu dostosowanym do warunków pustynnych. Współcześnie wciąż można znaleźć kurtki M65 w wielu wersjach kamuflażu, choć trzeba zaznaczyć, że część z nich nie jest produktami w stu procentach oryginalnymi, a jedynie rzeczami zbliżonymi pod względem wyglądu i jakości wykonania do produktów oryginalnych.

Wygodna i wytrzymała

Każda oryginalna kurtka M65 wykonana była z bawełny i nylonu (kompozycja 50/50), co sprawiało, że z jednej strony była rzeczą wygodną w użytkowaniu, a z drugiej strony była rzeczą niezwykle trwałą, odporną na uszkodzenia i zabrudzenia. Każda kurtka tego typu posiadała pikowaną podpinkę, która zapewniała dodatkową izolację cieplną, chroniła również przed wiatrem i do pewnego stopnia przed deszczem. Niestety w porównaniu z możliwościami współcześnie dostępnych tkanin i kurtek termoaktywnych, poziom wodoodporności kurtek model M65 jest stosunkowo niski, co uznaje się z jeden z głównych minusów tej przecież niezwykle udanej konstrukcji.

Jeśli mówić o kolejnych wadach kurtek wojskowych M65, warto wspomnieć o ich stosunkowo dużym ciężarze własnym, zwłaszcza w porównaniu z nowymi modelami kurtek wojskowych oraz oferowanym przez nie gorszym poziomie wentylacji. Trzeba również nadmienić, że oryginalne kurtki M65 dosyć łatwo nasiąkały wodą, a przez to stosunkowo wolno wysychały. Pomimo powyższych wad wciąż są to produkty niezwykle cenione przez klientów z całego świata. Swoją popularność zawdzięczają dużej trwałości, zgrabnej i ponadczasowej linii kroju oraz oferowanej wygodzie użytkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *