Właściwości spiruliny w proszku

spirulina w proszku

Wiele osób we współczesnym świecie wręcz uzależnia się od rozmaitych suplementów diety – reklamy obiecują zniewalające efekty, a nam zależy przede wszystkim na szybkim działaniu i dostępności. Jednocześnie jednak nie wykonuje się badań profilaktycznych oraz nie bada obecności różnych substancji w organizmie, przez co w efekcie wiele osób choruje z powodu zarówno nadmiaru jednych substancji, jak również niedoboru innych, mimo przyjmowania leków. Tymczasem istnieją naturalne suplementy, takie jak spirulina w proszku, które – przyjmowane w odpowiedni sposób – mogą przywrócić na właściwe tory działanie naszego organizmu.

Spirulina w proszku – jakie ma właściwości?

spirulina w proszkuSpirulina to nic innego jak alga z rodziny sinic, która w naturalnej postaci występuje w dwóch miejscach na świecie. W związku z tym w większości obecna dziś w sklepach spirulina w proszku wytwarzana jest sztucznie na bazie odpowiedniej hodowli. Kupując ją, warto zwrócić uwagę, aby pochodziła z uprawy biologicznej oraz ekologicznej – wówczas mamy pewność, że jest dobrej jakości. O jej wyższości nad spiruliną w tabletkach można by dyskutować, lecz jednym z bardziej przekonywujących argumentów jest sposób dawkowania (w tabletkach dawki są większe) oraz fakt, że do stworzenia jakichkolwiek tabletek niezbędne są również substancje dodatkowe, których można uniknąć przy spirulinie w proszku.

Dotychczas składnik ten był popularny głównie wśród wegetarian, który poszukiwali dobrego sposobu na zastąpienie mięsa czymś wysokobiałkowym. W spirulinie w proszku mamy aż ok. 70% białka, dlatego jest to substancja bardzo odżywcza. Wszelkie badania wskazują, że już starożytni Aztekowie stosowali spirulinę zarówno jako lekarstwo, jak i składnik codziennej diety. Co więcej, preparat w proszku może mieć również zastosowanie kosmetyczne – przy odrobionie zaangażowania bez trudu można wykonać z niego odżywczą maseczkę do twarzy.

Kto powinien ją stosować?

Spirulina w proszku wykazuje szerokie działanie pozytywne dla organizmu. Przede wszystkim jest ona antyalergiczna, a więc dodatkowo stymuluje również odporność organizmu. To sprawia, że może zmniejszać objawy alergii, zwłaszcza w okresach np. pylenia roślin, i nie dopuszczać do rozwoju rozmaitych chorób sezonowych. W naturalny sposób wzmacnia skórę i paznokcie, a także nadaje połysk włosom – wszystko dzięki witaminie F oraz chlorofilowi.

Lekarze wskazują na pozytywny wpływ spiruliny w proszku na procesy starzenia się organizmu – działa ona przeciw wolnym rodnikom. Zabezpiecza również pracę nerek oraz wątroby, oczyszczając je z toksyn. Dzięki aminokwasom egzogennym wspiera pracę mózgu, pozwalając na bardziej efektywne działanie w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *