Zabawki dla dzieci – jak wybrać najlepsze?

zabawki dla dzieci

W dzisiejszych czasach dobór idealnej zabawki dla dzieci może być dla wielu rodziców nie lada problemem. No bo jak w gąszczu wszystkich grających, świecących czy szeleszczących przedmiotów wybrać ten, który najbardziej okaże się bliski oczekiwaniom i możliwościom naszego smyka? Postarajmy się zatem rozwiać te wątpliwości.

zabawki dla dzieciStojąc przed zakupem jakiegokolwiek podarunku dla smyka musimy pamiętać, że idealne zabawki dla dzieci to te, które nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą. W tym zakresie świetnie sprawdzają się gadżety na zasadzie „zrób to sam”. Na rynku znajdziemy mnóstwo gotowych zestawów, które równie dobrze można wykonać samodzielnie w domu. Przyda się odrobina kreatywności, a z pewnością wyczarujemy przedmiot, który wyglądem nie będzie odbiegać od kompletu zakupionego w sklepie. Bez względu jednak na to, co ostatecznie wybierzemy, musimy pamiętać, że zabawki tego rodzaju rozwijają u dziecka różne zdolności, a także uczą, jak należy pracować w grupie. W swym przekazie są bardzo zbliżone do zabawek edukacyjnych.

Zabawki edukacyjne – rozwijamy zdolności u dzieci

Kolejną grupę zabawek dla dzieci otwierają zabawki edukacyjne, które na psychikę malucha wywierają niesamowicie duży wpływ. Nie tylko uczą liczb, literek, kolorów czy nazw zwierzątek, ale również pomagają rozwinąć koncentrację oraz zdolności manualne. Z uwagi na konieczność wspólnej zabawy, często umacniają więzi z rodzicami. Czy mają jakieś wady? Chyba jedyną jest fakt, że jeśli nie będą dopasowane do wieku i możliwości szkraba, możemy mieć pewność, że w ogóle go nie zainteresują.

Interaktywne zabawki dla dzieci

zabawki dla dzieciNa przełomie ostatnich lat niezwykle dużą popularnością cieszą się interaktywne zabawki dla dzieci. Producenci prześcigają się między sobą w tworzeniu coraz to wymyślniejszych przedmiotów, o różnorodnych funkcjach, aby w ten sposób sprostać oczekiwaniom smyka, a także stać się bliższym rzeczywistym przedmiotom. Niegdyś lalki nawet nie umiały zamykać oczu, podczas gdy współczesne ich odpowiedniki nie dość, że zamykają i otwierają oczy to dodatkowo mówią, płaczą, śmieją się, sikają, a także jedzą. Z kolei interaktywne pieski czy kotki wydają specyficzne odgłosy, biegają, kładą się czy machają ogonkami. Taka zabawka dla dzieci wymusza większego zaangażowania, a także uczy nabywania nowych umiejętności, takich jak troska czy opiekuńczość. I choć nie zastąpią żywego zwierzaczka to jednak w pewien określony sposób przygotują dziecko do opieki nad nim.

W przypadku przedszkolaków doskonałym wyborem będą zestawy do nauki literek i cyferek. Dużą popularnością cieszą się interaktywne komputerki, które z uwagi na różnorodność zainstalowanych gier uczą liczenia, czytania czy wymawiania zwrotów w innym języku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *