Zabawki dla małych i dużych

Quadrocopter

W każdym dorosłym człowieku drzemie małe dziecko, które czasami się buzi i domaga dobrej zabawy. Wiadomo, najlepsze zabawki mają oczywiście te prawdziwe dzieciaki, które mogą w sklepach przebierać w najnowszych ofertach. A jest w czym- producenci prześcigają się w tworzeniu zabawek i sprzętów, w nadziei na wzrost zysków ze sprzedaży. Każdy kolejny rocznik może więc cieszyć się z coraz to nowszych, bardziej zmyślnych i zaawansowanych sprzętów- od prostych samochodów z napędem, po całkiem skomplikowane roboty, które często wymagają kreatywnego myślenia.

Niejeden dorosły patrzy z zazdrością na dzieci otoczonymi zewsząd ciekawymi zabawkami, których to do niedawna nie było na rynku. Na szczęście, nie trzeba już starać się o własnego syna, aby pod pretekstem troski o dziecko móc samemu się trochę pobawić. Producenci sprzętów elektronicznych dobrze wiedzą, że gadżety kochają wszyscy, bez względu na wiek. To właśnie z myślą o nich powstały nowoczesne quadrocoptery. Sprzęt latający, którym można samemu sterować pozwoli każdemu poczuć się jak pilot. Bardziej zaawansowane modele wykorzystują także rzeczywistość rozszerzoną.

Quadrocopter to nic innego, jak latający robot, czyli sprzęt elektroniczny z własnym oprogramowaniem. Zbudowany jest z lekkich włókiem węglowych, które zapewniają całkiem sporą wytrzymałość. W konstrukcji wykorzystany jest także solidny plastik, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia. W zależności od konkretnego modelu, quadrocopter może być wyposażony w kamery, których zadaniem jest przesyłanie obrazu na ziemię w celu lepszego kontrolowania i korygowania toru lotu robota. Bateria pozwala na wykonanie kilkunastominutowego lotu, choć w bardziej zaawansowanych modelach czas ten może się znacznie wydłużać. Jednak dla zupełnie amatorskich podniebnych rejsów jest to w zupełności wystarczające.

Sterowanie quadrocopterem możliwe jest także za pomocą aplikacji na telefonie, choć taką opcję znajdziemy tylko w najnowszych robotach. Dodatkowo, aplikacje potrafią rozszerzać możliwości sprzętu i dodawać mu całkiem nowe cechy. Quadrocoptery mają różne funkcje, choć najpowszechniejszą jest czysta rozrywka. Rozwój techniki pozwolił na stworzenie robotów latających, których waga nie przekracza dwudziestu gramów. Dzięki temu mogą być wykorzystywane jako prawie niezauważalne sprzęty obserwacyjne. Zaawansowane techniczne drony mają już swoje stałe miejsce w wojsku i służbach specjalnych, a także monitorują duże tereny np. parki rozrywki, czy kąpieliska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *