Zostań traktorzystą! – kilka słów o grze Symulator Farmy 2014

Symulator Farmy 2014

Sezon na prace polowe co prawda już się skończył, ale te osoby, które czują ciągły niedosyt, jeśli chodzi o kierowanie traktorem lub innym sprzętem typowo rolniczym, wciąż mogą zasiąść za sterami ulubionej maszyny i ruszyć w pole, tym razem w świecie wirtualnym. Nowy Symulator Farmy 2014 to kolejna odsłona znanej serii gier dedykowanych dla wszystkich miłośników sprzętu rolniczego. Gra daje nam możliwość wcielenia się w postać rolnika prowadzącego nowoczesne gospodarstwo rolne i co z tym związane, okazję do prowadzenia wielu nowoczesnych maszyn rolniczych, takich jak traktory czy kombajny. Oczywiście z czasem zyskujemy dostęp do kolejnych pojazdów i dodatkowego wyposażenia, takiego jak pługi, kultywatory, przyczepy czy siewniki. Najlepsze jest to, że jest to sprzęt odwzorowany od oryginału – maszyny, z którymi prawdziwy rolnik może stykać się w swojej codziennej pracy.

Istotą wszelkiego typu symulatorów, jest próba w miarę wiernego odwzorowania rzeczywistości i istniejących w świecie realnym przedmiotów – w symulatorach farmy są to przede wszystkim maszyny rolnicze, które w większości przypadków stanowią wirtualną kopię prawdziwych modeli popularnych traktorów czy kombajnów. Oczywiście sama mechanika gry jest uproszczona, tak aby tytuł nie odstraszał potencjalnych odbiorców. Sterowanie pojazdami jest bardzo intuicyjne i nie wymaga niesamowitych zdolności manualnych. Satysfakcja z samodzielnego obsadzenia pola, późniejszej pielęgnacji rosnących roślin, a następnie zbiorów, to nagroda za sprawną obsługę oferowanego przez grę sprzętu.

Symulator Farmy 2014 prócz możliwości prowadzenia różnego typu pojazdów i prowadzenia różnorodnych prac polowych, daje także możliwość stałego rozwijania gospodarstwa rolnego, które otrzymujemy na wstępie rozgrywki. Tryb kariery to nowe wyzwanie i jednocześnie większa motywacja do gry na bardziej profesjonalnym poziomie – coś dla osób, którym zależy na stopniowym poznawaniu pojazdów rolniczych oferowanych przez grę. Symulator Farmy 2014 to także nowe doznania wizualne. Gra wprowadza system zmiany pór roku oraz zmieniających się warunków atmosferycznych, które bezpośrednio wpływają na rozgrywkę – utrudniają lub uniemożliwiają prowadzenie niektórych prac polowych. Gracz staje zatem przed nowym wyzwaniem, z którym musi sobie poradzić. Takie udoskonalenia wpływają oczywiście na podniesienie wiarygodności tytułu, jako typowego symulatora, choć trzeba zaznaczyć, że symulatora wciąż bardzo uproszczonego, zwłaszcza jeśli chodzi o sposób zarządzania gospodarstwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *