Źródło składników odżywczych

Spirulina

Spirulina Morza i oceany to bogactwo substancji odżywczych, które są łatwo przyswajalne i powinny stanowić element naszej diety. W wielkich wodach znajdują się organizmy, które często wchodzą również w skład kosmetyków i suplementów. Jednym z nich jest popularna ostatnio spirulina.

Spirulina to alga o ciekawym, szmaragdowym kolorze. Jest mikroskopijna, ale niezwykle bogata pod względem odżywczym. Nie ma innego produktu, który mógłby konkurować pod tym względem z algami. Spirulina w tabletkach to dobry sposób, aby uzupełnić niedobory substancji w organizmie i wzmocnić się zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Co jednak konkretnie jest takiego cennego w spirulinie?

Ten gatunek alg zawiera kwas gammalinolenowy, który jest niezbędny do syntezy związków obniżających ciśnienie krwi w organizmie. Oznacza to, że regularne przyjmowanie spiruliny w tabletkach znacznie zmniejszy ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, a co za tym idzie, obniży także ryzyko wystąpienia wylewu krwi do mózgu. Oprócz tego, kwas gammlinolenowy nie dopuszcza do tworzenia się zakrzepów w naczyniach, ma właściwości przeciwzapalne, poprawiające odporność, wygląd skóry, włosów, paznokci, a nawet łagodzące zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Spirulina w tabletkach powinna znaleźć się diecie wszystkich osób, które nie spożywają na co dzień mięsa- zarówno białego, jak i czerwonego. Algi są prawdziwą bombą białkową, a to właśnie białka najbardziej brakuje w diecie każdego weganina. Spirulina ma wysokowartościowe białko, czyli łatwo przyswajalne i przydatne organizmowi ludzkiemu. Jego zawartość w algach jest trzykrotnie większa od zawartości w zwykłym, czerwonym mięsie. Białka są potrzebne nie tylko po to, aby zbudować mięśnie, ale także do tworzenia płynnych tkanek ciała, wyrównują poziom cukru, ułatwiają powrót do zdrowia po przebytych chorobach. Najlepiej kupować preparaty, które pochodzą z pewnego źródła. Sklep.Spirulina.pl specjalizuje się w sprzedaży produktów zawierających cenne algi, dlatego posiada produkty wysokowartościowe.

Lekarze często zalecają przyjmowanie spiruliny w tabletkach jako alternatywy dla zwykłych, syntetycznych preparatów z żelazem. Wszystko dlatego, że spirulina naturalnie jest bogata w żelazo, którego zawartość jest dużo wyższa, niż w czerwonym, krwistym mięsie. Oprócz tego, w algach znajdziemy również mikro i makroelementy, magnez, potas, a także cały wachlarz łatwo przyswajalnych witamin. Wzbogacenie diety o spirulinę w tabletkach jest polecane także osobom, które cierpią na choroby tarczycy, ponieważ zawarte w niej związki regulują przemianę jodu w organizmie, co jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania tego gruczołu. Spirulina pomaga również zachować młodość- chlorofil i fikocyjanina działają antyoksydacyjnie i zapobiegają starzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *