Bum Bum Rurki – nauka i zabawa w jednym

bum bum rurki

Uwaga wszyscy rodzice! Mamy dla Was bardzo dobrą informację – po blisko 20 latach od daty premiery, zabawka, która robi furorę na całym świecie dotarła także do Polski! Zgadliście, mowa oczywiście o słynnych Bum Bum Rurkach.

Pojawienie się nowego produktu na rynku zawsze budzi wiele wątpliwości i prowokuje do zadawania pytań. Czy mojemu dziecku taka zabawka przypadnie do gustu? Czy maluch będzie umiał na tym grać? Czy Bum Bum Rurki rzeczywiście posiadają walory edukacyjne? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej, ale najpierw przyjrzyjmy się tej fenomenalnej zabawce z bliska.

CZYM SĄ BUM BUM RURKI?
Można nazwać je zabawką muzyczną, można też określić je mianem przyrządu edukacyjnego. Fakt jest taki, że nazywanie ich zwykłą zabawką nie jest do końca sprawiedliwe, gdyż w opinii wielu osób Bum Bum Rurki to najtańszy a zarazem jeden z najwszechstronniejszych instrumentów muzycznych dla początkujących i nie tylko. O ich niezwykłych możliwościach niech świadczy fakt, że wykonawcy muzyki alternatywnej potrafią wydobyć z nich niezwykłe, hipnotyzujące dźwięki, a artyści performance z całego świata bardzo chętnie używają ich jako instrument służący urozmaiceniu prowadzonych przez nich spektakli muzycznych.
Sama konstrukcja Bum Bum Rurek jest niezwykle prosta – to nic innego jak puste, plastikowe rurki o podwyższonej wytrzymałości, z których każda odpowiada za generowanie konkretnego dźwięku. Żywa kolorystyka z całą pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku.

CZY GRA NA BUM BUM RURKACH JEST SKOMPLIKOWANA?
Absolutnie nie! Wszystko co trzeba zrobić, to uderzyć rurką o dowolną powierzchnią, którą może być podłoga, krzesło czy dłoń, a dźwięki popłyną same. Oczywiście wyczucie rytmu wymaga czasu, ale właśnie na tym polega cała zabawa – grając na Bum Bum Rurkach dziecko wyrabia w sobie nie tylko słuch muzyczny, ale także aktywnie spędza czas. Na tym jednak nie kończy się lista zalet tej zabawki?

CZY TO JEST DOBRE DLA DZIECKA?
Najlepsza nauka to nauka przez zabawę, to wiadomo nie od dziś. Granie na tym instrumencie wymaga pewnego wysiłku, nie wystarczy lekko „puknąć” w rurkę. Dzięki temu dziecko ma zapewnioną odpowiednią porcję zdrowego ruchu, może też kreatywnie spożytkować nagromadzoną energię. Ich zróżnicowana kolorystyka bardzo pozytywnie wpływa na naukę rozróżniania kolorów. Dziecko ma także możliwość nauki nazw solmizacyjnych już od najmłodszych lat. W tym świetle walory edukacyjne Bum Bum Rurek są niepodważalne, zatem rodzice, dbając o rozrywkę swojej pociechy, troszczą się także o jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *