Dlaczego warto wybierać okulary z polaryzacją?

damskie okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Specjalne powłoki polaryzacyjne umieszczane na powierzchni soczewek korekcyjnych lub przeciwsłonecznych to stosunkowo nowy wynalazek, który zdążył już jednak zawładnąć wyobraźnią setek tysięcy osób na całym świecie. Okulary polaryzacyjne damskie lub męskie to okulary zdolne do eliminowania odblasków, które są przykładem światła rozproszonego – niespolaryzowanego. Powłoka polaryzacyjna przepuszcza wyłącznie światło proste – spolaryzowane, a zatem obraz widziany przez takie okulary jest wolny od odblasków, bardziej wyraźny i kolorowy.

Rodzaje okularów z polaryzacją

Dzięki osiągnięciom współczesnej technologii w powłokę polaryzacyjną mogą być wyposażone zarówno okulary korekcyjne, jak i klasyczne okulary przeciwsłoneczne. To doskonała wiadomość dla osób z wadą wzroku, które wcześniej miały problem z widzeniem po zmroku lub w pełnym słońcu, a także duży plus dla miłośników okularów przeciwsłonecznych. Zarówno przeciwsłoneczne okulary polaryzacyjne damskie, jak i męskie, wyposażone w soczewki z polaryzacją, zapewniają dużo wyższy komfort widzenia w ostrym słońcu. Obraz widziany przez takie okulary jest wyraźniejszy i bardziej kolorowy – kolory są ostrzejsze i bardziej intensywne. Ciekawym pomysłem dla osób z wadą wzroku, które w okularach spędzają więcej czasu (używają ich nie tylko do czytania książek, ale na przykład także do jazdy autem) może być zakup przyciemnianych okularów korekcyjnych z polaryzacją – będą to okulary przeciwsłoneczne, korekcyjne i jednocześnie polaryzacyjne.

Co daje polaryzacja?

Filtr polaryzacyjny w soczewkach korekcyjnych lub przeciwsłonecznych (przyciemnianych) wpływa przede wszystkim na poprawę jakości widzenia. Świat obserwowany przez okulary polaryzacyjne damskie lub męskie wydaje się bardziej kolorowy i przejrzysty. Nie masz wrażenia, że okulary są zaparowane, a kolory stają się bardziej intensywne, głębsze. Nosząc okulary polaryzacyjne damskie lub męskie – w zależności od płci – przestaniesz również ciągle mrużyć oczy. Choć obraz świata widziany przez takie soczewki jest bardziej wyraźny, to jednak nie zmusza nas to do mrużenia oczu – po prostu przestają męczyć nas odblaski światła słonecznego lub sztucznego, załamującego się na różnych lustrzanych powierzchniach.

Na stronie https://eokulary.pl/pol_m_Okulary-przeciwsloneczne_Okulary-polaryzacyjne_Damskie-309.html znaleźć można wiele przykładów damskich okularów z polaryzacją, w wersji przeciwsłonecznej i klasycznej (przezroczystej), w bogatym wyborze oprawek i kształtów soczewek. Wybór konkretnego modelu takich okularów pozostaje kwestią indywidualną, jeśli jednak już decydujemy się na zakup okularów, warto by były to właśnie okulary z powłoką polaryzacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *