Ginekologia estetyczna – intymne zabiegi bez skalpela

ginekologia intymna

Ginekologia estetyczna przechodzi w Polsce w ostatnich latach prawdziwą rewolucję i spokojnie można stwierdzić, że jest to w tej chwili jedna z najprężniej rozwijających się specjalności medycznych nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Badania i rozwój ginekologii estetycznej koncentrują się na zmniejszaniu inwazyjności zabiegów z utrzymaniem chirurgicznej skuteczności. Doba laserów przyczyniła się do ogromnego postępu w dziedzinie poprawiania estetyki narządów intymnych, polepszania ich biologicznego funkcjonowania zarówno w sferze intymnej, jak i fizjologicznej. Dzięki nowoczesnym zabiegom ginekologicznym, zdrowie, satysfakcja i komfort psychiczny związany ze sferą intymną, stają się normą i standardem. Urządzenia i preparaty pozwalają na rozwiązanie praktycznie każdego problemu związanego z estetyką ginekologiczną. Należą do nich: obkurczanie warg sromowych mniejszych i większych, przywracanie elastyczności pochwy oraz plastyka, leczenie nietrzymania moczu u kobiet np. po naturalnym porodzie.

Ginekologia estetyczna w liczbach

Amerykańskie Stowarzyszenie Chirurgii Estetycznej i Plastycznej donosi, że wraz z pojawieniem się możliwości wykonania nieinwazyjnych procedur z zakresu ginekologii estetycznej, liczba zabiegów w USA drastycznie wzrosła. W 2010 roku zostało wykonanych prawie 8 milionów zabiegów niechirurgicznych. Poszerzenie perspektyw wykonywania takich zabiegów cieszy nie tylko pacjentki, ale również amerykańską służbę zdrowia, której budżet z roku na rok coraz bardziej cierpiał z powodu wpływających wniosków o odszkodowania, w związku z zakażeniami szpitalnymi. W obecnej sytuacji straty są rekompensowane. W samym 2010 roku w Stanach Zjednoczonych wykonano nieinwazyjne zabiegi ginekologiczne na kwotę 4,1 miliarda dolarów. W ciągu następnych lat naukowcy szacują nawet 100% przyrost w skali roku.

W Polsce ze względu na dużo mniejszy rynek i zamożność społeczeństwa, na podobne wyniki nie mamy co liczyć, natomiast trend wzrostowy w wykonywaniu zabiegów ginekologii estetycznej jest widoczny. Najlepiej rozwinięta jest ginekologia estetyczna w Gdańsku i w Warszawie. To tam edukacja, samoświadomość, możliwości finansowe i co za tym idzie zapotrzebowanie są największe. Dodatkowe sąsiedztwo państw skandynawskich, gdzie zabiegi estetyczne sięgają kwot kilkukrotnie wyższych niż w Polsce, poszerza rynek usług w Gdańsku, dając tym samym ogromne możliwości rozwoju branży.

Na rynku polskim pojawia się wiele specjalistycznych aparatur do wykonywania zabiegów nieinwazyjnej ginekologii estetycznej. Do najpopularniejszych należy laser frakcyjny Mona Lisa Touch, który leczy problemy z nietrzymaniem moczu, okołomenopauzalne oraz obkurcza pochwę. Zupełną nowością na rynku polskim jest również Desirial – preparat iniekcyjny do wypełniania i modelowania warg sromowych. Substancja ta zawiera kwas hialuronowy, dzięki któremu kobieta może odzyskać regularny wygląd narządów intymnych i przywrócić ich naturalną wielkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *