Jak kupować obuwie w internecie?

Zamawianie ubrań w sieci jest już powszechną sprawą. Także online często kupujemy obuwie, chociaż nadal jest wiele osób, które nie są zainteresowane takimi właśnie zakupami. Dlaczego? Główną przeszkodą jest brak możliwości zobaczenia i przymierzenia obuwia przed dokonaniem zapłaty. Internetowe sklepy obuwnicze potrafią jednak rozwiązać także i taki problem. Jeżeli jeszcze nigdy nie kupowałeś lub kupowałaś butów online, sprawdź nasz poradnik, dzięki któremu będzie to jeszcze łatwiejsze!

Wybierz odpowiedni sklep

W sieci swoje sklepy ma wiele różnych producentów obuwia, na przykład można kupić online popularne buty Ryłko, a także dostępne są sklepy wielobranżowe – zarówno z asortymentem setek różnorodnych marek, jak i te mniejsze, na które też warto zwrócić uwagę, ponieważ mogą one prezentować oryginalne i wyjątkowe modele, których nie kupi się nigdzie indziej.

Przed dokonaniem zakupu sprawdź sklep – w szczególności zwróć uwagę na opinie, aby mieć pewność, że kupujesz w bezpiecznym miejscu. Także przejrzyj regulamin oraz sprawdź koszty wysyłki oraz procedurę zwrotu lub wymiany.

buty ryłko

Znajdź wymarzone buty

Gdy sklep został już wybrany, poszukaj butów. Oczywiście, możesz też zastosować odwrotną kolejność, gdy szukasz określonego modelu, na przykład masz na oku buty Ryłko. Przy dobieraniu odpowiedniej pary dla siebie patrz nie tylko na fotografie, ale również na opis – rodzaj zastosowanego materiału na wierzch, podeszwę i wyściółkę, wysokość obcasa, opisy zdobień, ponieważ nie zawsze widoczne są one całkowicie na zdjęciach. Możesz też skopiować nazwę obuwia i wkleić ją w wyszukiwarce, aby zobaczyć dodatkowe fotografie.

Dużym problemem może być też dobór rozmiaru. Najczęściej zakupienie zwyczajnie noszonego rozmiaru jest najlepszym rozwiązaniem, ale zdarza się, że rozmiarówka nie jest standardowa. Dlatego dla pewności najlepiej sprawdzić tabele rozmiarów i zmierzyć długość swojej stopy.

Potem czeka na ciebie już tylko złożenie zamówienia – określ sposób zapłaty, miejsce dostawy paczki, a ona może dojść do ciebie nawet jutro.

Co wtedy, gdy buty nie pasują?

Jeżeli okaże się, że obuwie wygląda spektakularnie i pasuje idealnie, można odetchnąć z ulgą. Gdy jednak okaże się, że nie odpowiada ci całkowicie, możesz skorzystać ze swojego konsumenckiego prawa do zwrotu lub wymiany bez podania przyczyny. Masz na to do 14 dni roboczych od momentu otrzymania paczki, ale niektóre sklepy wydłużają ten okres. Za zwrot płaci się na ogół samemu, czyli trzeba opłacić wysyłkę, ale niektóre sklepy dają możliwość darmowych zwrotów. Wtedy nie musisz się o nic martwić – złóż dyspozycję, a kurier przyjedzie i odbierze paczkę bez opłat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *