Ochronne kosmetyki dla dzieci

kosmetyki dla dzieci

Gdy na dworze słońce zaczyna rozkoszować nas coraz cieplejszymi dniami, chętniej niż zwykle spędzamy czas na świeżym powietrzu. Dotyczy to również naszych pociech. Jednak pomimo ogromu zalet, jakie niosą promienie słoneczne, musimy pamiętać o stosowaniu kosmetyków dla dzieci, gdyż ich skóra jest bardzo podatna na tworzenie się bolesnych i szkodliwych dla zdrowia poparzeń.

Słońce przyczynia się do produkcji witaminy D, polepsza nasze samopoczucie, a do tego nadaje ładny koloryt skórze. Nie mniej jednak powoduje też dużo złego – przyczynia się do powstawania poparzeń, a w skrajnych przypadkach jest przyczyną udaru słonecznego czy nowotworów skóry. Stąd tak ważna jest ochrona przed jego szkodliwym działaniem.

Słońce dociera do nas również w cieniu, dlatego ochronne kosmetyki dla dzieci należy stosować przed każdym wyjściem na dwór. Jeśli to możliwe, warto wstrzymać się przed przebywaniem na słońcu w godzinach największej aktywności, czyli między 12.00 a 15.00.

Na rynku znajdziemy bogaty wybór ochronnych kosmetyków dla dzieci. Wyróżnić możemy preparaty z filtrem chemicznym oraz mineralnym, jednak szukając produktów dla niemowląt oraz małych dzieci warto wybierać wyłącznie te posiadające w składzie filtry mineralne. Dlaczego akurat te? Wszystko dlatego, że bazują na filtrach fizycznych, dlatego są dobrze tolerowane przez wrażliwą skórę maluszków, również tych ze skłonnością do alergii. Kosmetyki dla dzieci z filtrem mineralnym nie wchłaniają się przez skórę. Po aplikacji pozostawiają na skórze warstwę, która odbija promienie słoneczne, dzięki czemu ochrania ją przed szkodliwym jego działaniem. Dodatkowym atutem kosmetyków dla dzieci z filtrem mineralnym jest stabilność, ponieważ preparat nie traci cennych właściwości z upływem czasu, ani nie utlenia się. Jeśli nie został zmyty przez wodę lub wytarty przez ubranie, nie ma konieczności jego ponownej aplikacji.

Pozostaje jeszcze pytanie, jak prawidłowo nakładać ochronne kosmetyki dla dzieci? Specjaliści zalecają, aby skórę maluszka posmarować na około pół godziny przed wyjściem na dwór. Należy w szczególności pamiętać o odkrytych częściach ciała, w tym także nosa czy uszu, gdyż przede wszystkim są narażone na powstawanie poparzeń.  Całość powtarzamy w odstępie 2-3 godzinnym, w szczególności wtedy, gdy dziecko jest bardzo ruchliwe lub korzysta z kąpieli słonecznych.

Ochronne kosmetyki dla dzieci są niezwykle ważnym elementem w codziennej pielęgnacji ich wrażliwej skóry. Jak podają dermatolodzy, dwukrotne poparzenie skóry w okresie dzieciństwa aż dziesięciokrotnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry w przyszłości, dlatego warto o tym pamiętać i skrupulatnie smarować ciało naszej pociechy przed każdym jej wyjściem na świeże powietrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *