Prawdziwe chusty wielofunkcyjne Buff

dziecko w chuście

Mamy kilka typów chust wielofunkcyjnych i jeżeli pominiemy, te które przeznaczone są do zabaw z dziećmi zobaczymy, że pozostałe nie różnią się od siebie niczym, poza wyglądem. Prawda jest jednak zupełnie inna. Błędnym jest określanie każdej takiej chusty mianem Buff. Buff bowiem to producent, firma produkująca swoje chusty. Inne z chust są potocznie nazywane buffami, ale tak naprawdę nimi nie są.

Chusta wielofunkcyjna – i na głowę i na szyję

dziecko w chuścieChusty wielofunkcyjne od tradycyjnych chust różnią się jakością wykonania, długością i ścisłością, strukturą materiału i w końcu zapachem. O chustach wielofunkcyjnych śmiało możemy powiedzieć, że są one najlepsze spośród tkanin tego typu. Oczywiście użycie tu określenia tkaniny nie jest do końca trafne i można go użyć jedynie, jako zamiennik, gdyż tak chusty wielofunkcyjne, jak i inne podobne im chusty są wykonane z jednolitego materiału, bez żadnych szwów. Ten materiał to włókno zwane mikrofibrą, którą charakteryzuje przede wszystkim elastyczność.

Ponadto każda z nich jest cieniutkim materiałem z nadrukiem z jednej strony. Gdy obejrzymy ją pod światło zaobserwujemy, że przepuszcza je ona, czyli jest niemal przezroczysta. Buffy nie płowieją też tak, jak jest to w przypadku innych chust.

Korzyści płynące wielofunkcyjności

Jakie korzyści niesie korzystanie z chusty wielofunkcyjnej? Nosząc ją na głowie, jako banderę, czy czapkę możemy ochronić się przed wiatrem, zimnem, słońcem, czy w przypadku wysiłku przed spływającym potem. Każda z chust wielofunkcyjnych to taki rękaw z materiału, który może posłużyć nam też za opaskę na nadgarstek. Poza swoimi ochronnymi funkcjami, jego zaletą może być również wygląd. Bowiem chustę wielofunkcyjną możemy potraktować jako element ozdobny naszego ubioru. Ale to nie wszystko gdyż chusta może też zapobiec wyziębieniu głowy, utrzyma temperaturę, więc w niektórych przypadkach może być używana zamiast czapki. Jest to materiał, który możemy założyć tak, by chronić usta i nos, zapobiegać wdychaniu tak zimnego, mroźnego powietrza, jak i wszelkiego rodzaju pyłów mogących niekorzystnie wpływać na oddychanie. Chusty wielofunkcyjne Buff poprzedzone są nazwą Original.

Co do cen to są one różne w zależności od rozmiaru, materiału użytego do wykonania, a także przeznaczenia. W tym ostatnim przypadku możemy mówić o chustach przewidzianych na przykład dla służb mundurowych. Może to być koszt 45 złotych, ale też ponad 100 złotych, gdy tymczasem tradycyjną chustę możemy nabyć już za 20 złotych. Co ciekawe są różne wersje wspomnianych chust Buff, czyli jedne mogą być przeznaczone na sezon wiosenny, letni, drugie na jesień i zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *