Projekt domu z zasadami Feng Shui.

Projekt domu może mieć różne założenia. Wszystko zależy od potrzeb właścicieli. A co jeśli chcemy zbudować go zgodnie z zasadami Feng Shui? Należy pamiętać, iż jest po pierwsze jest to projekt energetyczny, który stanie się formą rzeczywistą.

Najważniejszą sprawą będzie odpowiedni dobór działki pod budowę domu. Nie zawsze jednak mamy na to wpływ gdyż może zdarzyć się tak, że działkiem dostaniemy bądź odziedziczymy. Kiedy jednak mamy wolny wybór pamiętajmy, żeby nasza działka nie znajdowała się w sąsiedztwie cmentarza, szpitala, wiezienia, wysypisk śmieci, a nawet ruchliwej drogi. Są to miejsca miejsc o charakterze skrajnego Yin czy skrajnego Yang, co będzie źle wpływać na energię domu i mieszkańców. Kształt samej działki powinien być prostokątem, a dom powinien być usytuowany na środku, tak by można było zagospodarować teren wokół niego.

Feng Shui to również „szkoła kompromisu” – dająca możliwość gospodarowania przestrzenią tak by odpowiadało każdemu z domowników i miało dla nich korzystny wpływ.

Najlepiej będzie zastosować technikę tzw. Xuan Kong Fei – „Wędrująca Gwiazda”. W tym przypadku, jeśli chodzi o projekt samego domu, to przy gotowym projekcie znawca Feng Shui ma za zadanie przerobić go na projekt energetyczny. Robi to przy współpracy z firmą projektową. Podział energii dzieli się na wodne odpowiadające za powodzenie materialne oraz energie górskie, które dbają za zdrowie oraz stosunki międzyludzkie. Pierwszą wesprzemy umieszczając wodę wokół domu m.in. w postaci stawów, oczek wodnych, czy fontann. Z kolei energię górską wspomożemy posadzeniem roślinności wokół domu, a także postawieniem altanki czy zbudowaniem skalniaków.

Ważną sprawą jest ulokowanie drzwi wejściowych do domu. Najlepiej, by były wbudowane w ścianę frontową budynku. Ich proporcje są dosyć ważne- muszą być proporcjonalne do całości budynku. Jeśli  dom jest bardzo duży to drzwi także powinny być większe niż przeciętne. Drzwi frontowe powinny być „chronione” przez „strażników” po obu stronach np. pod postacią donic z roślinami, lamp,  czy kolumn, pilastrów. Co do samych drzwi to ważnym aspektem jest to żeby otwierały się one do środka, by nie wykonać kroku do tyłu zanim się do nich wejdzie.

Ponadto drzwi nie mogą być usytuowane poniżej poziomu ulicy ani  być pogrążone w cieniu drzew- można powiedzieć, że powinny wzbudzać zaufanie. Także materiał z jakiego są wykonane drzwi ma znaczenie- najlepsze będzie lite drewno. Ilość stopni prowadzących do drzwi także nie może być zbyt duża.  Jeśli dom posiada jeszcze jakieś inne drzwi wejściowe domu to nie umieszczaj ich na tej samej stronie co główne. Symbolizuje to plotki oraz zdrady. Drzwi nie mogą ciężko się otwierać, czy skrzypieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *