Rzeczy, których każdy warsztat potrzebuje

Wyposażenie warsztatu to proces, który nigdy się nie kończy. Domowe warsztaty łatwiej jest zapełnić najpotrzebniejszymi sprzętami – są one tańsze i nie tak bardzo eksploatowane jak w przypadku przemysłowych odpowiedników. Warsztat motoryzacyjny musi jednak posiadać wyposażenie z naprawdę wysokiej półki – takie, które pozwoli szybko poradzić sobie z problemami z jakimi przychodzą klienci

montażownica do oponJednym z priorytetowych zakupów do każdego profesjonalnego warsztatu jest motażownica do opon. Na przestrzeni zmiany sezonów każdy warsztat przeżywa zalew klientów przechodzących z jednego rodzaju ogumienia na drugie. W rezultacie montażownica do opon, która szybko załatwi sprawę wymiany jest konieczna – oszczędza czas i pieniądze. Wielu kierowców kupuje na swój własny użytek mniejsze, indywidualne montażownice. Ich cena jest znacznie niższa niż industrialnego odpowiednika. Co jest zrozumiałe – taka montażownica ma do „obrobienia” zaledwie jeden samochód, maksymalnie parę razy w roku. Z kolei montażownica do opon w profesjonalnym warsztacie w określonym momencie w roku potrafi działać prawie że na okrągło. Jest to zaledwie jedno z urządzeń, w które warsztat wyposażyć się musi.

W okresie zimowym rabaty na te oraz inne profesjonalne sprzęty do warsztatów są coraz częstsze – i nie dotyczy to tylko produktów, które można nabyć w zwykłym sklepie. Duże firmy produkcyjne również wprowadzają rabaty dla starych i nowych klientów. Prowadząc zakład samochodowy warto zorientować się czy w trakcie zbilżających się świąt nie warto zmienić dostawcy sprzętu lub rozszerzyć swojego zaplecza logistycznego. Profesjonalny sprzęt wysokiej jakości to inwestycja na lata, która będzie zawracać się z każdym użyciem. Reguła ta dotyczy zarówno warsztatów, które mają codziennie niekończące się kolejki klientów, jak i „zwykłych” kierowców, którzy niektóre drobne zmiany chcą załatwić sami bez potrzeby fatygowania specjalisty.
Montażownica do opon to typ wyposażenia, którego brak odczuje się dość szybko. Warsztat, który nie posiada na stanie tego rodzaju elementu szybko odczuje ten brak w swoich mniejszych zyskach (w momentach, gdy klienci zaczną gonić do warsztatu na roczne przeglądy). Obecnie możliwości do zakupu wysokiej jakości sprzętu, który nie uszczupli zarówno firmowego, jak i osobistego budżetu jest coraz więcej. Warto okres świątecznych promocji poza szukaniem podarków dla znajomych i rodziny przeznaczyć na gruntowną analizę potrzeb swojego domowego oraz firmowego warsztatu. Z pewnością nie będzie to czas stracony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *