Jakie spodnie ciążowe warto kupić?

spodnie ciążowe

Odzież ciążowa jest czymś, co w wielu matkach, zwłaszcza młodych, budzi pewnego rodzaju sprzeciw. Z jednej strony są to ubrania dziś już bardzo zróżnicowane pod względem stylu oraz estetyki, spośród których każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Z drugiej zaś często są to również kroje nieprzemyślane oraz sztuki odzieży bardzo drogiej, podczas gdy w perspektywie czasu szykują się inne wydatki.

To wszystko sprawia, że te młode matki, które mają szczupłą budowę ciała, starają się przechodzić przez całą ciążę w wygodnych, dotychczas posiadanych ubraniach. O ile w przypadku bluzek, tunik czy sukienek jest to możliwe, o tyle spodnie ciążowe są czymś, w co warto zainwestować nie tylko dla wygody czy mody, ale przede wszystkim zdrowia zarówno matki, jak i dziecka.

Wysoki pas ciążowy czy niski stan?

spodnie ciążoweW zasadzie znaleźć można dwa najpopularniejsze kroje spodni ciążowych i oba są warte uwagi, ale w innych sytuacjach. Pierwszym krojem jest ten z wysokim, miękkim, materiałowym pasem ciążowym. W takim przypadku same spodnie kończą się nieco niżej i nie uciskają na brzuch, na który naciągnięty jest specjalny, szeroki pas. To on utrzymuje spodnie w jednym miejscu i sprawia, że brzuch nie jest z żadnej strony uciskany. Dla wielu kobiet jednak takie spodnie są niewygodne zwłaszcza w cieplejsze dni. W takim przypadku pozostaje krój biodrówek – spodnie ciążowe w tym kroju to albo wygodne dresy sportowe, albo też spodnie dżinsowe, które jednak mają specjalne, rozciągliwe wstawki, pozwalające im utrzymać się na biodrach bez uciskania brzucha. Nie każdej kobiecie jednak ten krój przypadnie do gustu z uwagi na fakt, że przy siadaniu czy w momencie posiadania dużego, ale nisko położonego brzucha będzie on problematyczny.

Jaki materiał?

W zasadzie dziś spodnie ciążowe dostępne są w wielu rodzajach, a różnorodność ta dotyczy również zróżnicowanych materiałów. Bez problemu znajdziemy spodnie dżinsowe, które oferują w liniach dla ciężarnych nawet sieciówki. Z drugiej strony kobiety eleganckie i potrzebujące takich właśnie spodni ciążowych do pracy znajdą bez problemu spodnie wycięte w kant, z rozmaitych, modnych materiałów. Bardzo popularne są również legginsy i jegginsy, których zaletą jest rozciągliwość – niektóre z nich są po prostu niskie, podczas gdy inne mają specjalny pas rozciągający się na cały brzuch. W zasadzie bez znaczenia jest, jakiego materiału czy kroju potrzebujemy albo jaka długość nogawek nas interesuje – obecnie znaleźć można spodnie przeznaczone dla ciężarnych i wykonane we wszystkich krojach, które dostępne są również dla kobiet niebędących w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *