Srebro koloidalne – natura w walce z chorobą

srebro koloidalne

Srebro koloidalne należy do tych produktów, które od kilku lat stają się na rynku farmaceutycznym coraz bardziej popularne. Zaliczane jest do produktów uznawanych za tak zwane naturalne antybiotyki, czyli produkty mające takie właśnie właściwości, jednakże pochodzenia naturalnego a nie produkowane w laboratoriach, co za tym idzie, znacznie zdrowsze dla organizmu.

srebro koloidalne

Dzisiaj stanowi ono jeden z produktów, które farmaceuci wykorzystują do tworzenia innych leków. Stosuje się go przede wszystkim zewnętrznie, a największe zastosowanie srebro koloidalne ma przede wszystkim w okulistyce. Jest składnikiem wielu produktów takich jak krople do oczu, przeznaczonych do leczenia schorzeń i stanów zapalnych.

W aptekach można dzisiaj kupić preparat, nazywany srebrem koloidalnym, jednakże jest to roztwór właściwego produktu, dlatego też jego możliwości lecznicze są znacznie obniżone. W niewielkiej dawce stosowane jest także jako składnik suplementów diety, których zadaniem jest wspomaganie odporności oraz leczenie stanów takich jak katar czy kaszel. O ile srebro koloidalne ma bardzo dobre właściwości jak również bez problemu jest tolerowane przez organizm, to jednak nie można zapominać o tym, iż w zbyt dużej dawce może być toksyczne. Dlatego też dawka przyjmowanego produktu nie powinna być wyższa niż zalecane normy. Zaleca się więc aby każdy, kto ma zamiar przyjmować srebro koloidalne, skonsultował się z lekarzem, który stwierdzi czy nie ma ku temu przeciwwskazań jak również ustali odpowiednią dawkę produktu.

Duża ilość srebra, gromadząca się w organizmie może być przyczyną srebrzycy, choroby objawiającej się na wiele sposobów. Organizm bowiem nie jest w stanie wydalić zbyt dużej ilości pierwiastka, który gromadzi się w gałkach ocznych, często także w ślinie czy zmienia zabarwienie narządów rodnych. Tą chorobę, zwaną srebrzycą, może wywoływać nadmierne gromadzenie w organizmie srebra, ale także bardzo wielu innych pierwiastków, dlatego też ich ewentualne stosowanie powinno być niezwykle ostrożne. Kiedyś wiele osób zapadało na tą chorobę, gdyż srebro koloidalne przyjmowane było w czystej postaci, gdyż wierzono, że jest ono skutecznie działającym lekiem. Obecnie dawki zawarte w różnorodnych produktach są dokładnie dobierane, a pacjenci informowani o możliwych skutkach ubocznych, zwłaszcza w sytuacji gdy zdecydują się na równoczesne stosowanie kilku preparatów zawierających ten składnik. Jednakże wiele z nich dostępnych jest wyłącznie na receptę, i lekarze starają się je tak dobierać, aby nie narazić pacjentów na ryzyko wystąpienia tego właśnie schorzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *