Zdrowie ma kolor złota -miód i cynamon.

Miód i cynamon to produkty popularne w polskiej kuchni od lat. Ale czy znamy ich właściwości zdrowotne? Wykazują one działanie porównywalne do aptecznych tabletek. Są naturalnymi metodami na pewne schorzenia. Łącząc oba składniki otrzymujemy ogromne korzyści dla naszego zdrowia. Oto niektóre z nich.

– Zapalenie stawów.

Przygotuj mieszankę z miodu, wody (proporcja 1:2). Do tego dosyp jedną łyżeczkę cynamonu. Taką mieszankę wetrzyj w chore miejsce. Podziała to przeciwbólowo.

– Wypadanie włosów.

Przygotuj mieszankę z łyżeczki miodu, cynamonu oraz oliwy z oliwek. Wlej tyle oliwy aby mikstura miała konsystencję maseczki. Ten specyfik nakładaj na skórę głowy przed myciem (około 15 min.). Następnie zmyj ją letnią wodą. Regularnie stosowana zapobiega wypadaniu włosów.

– Ból zębów.

Sporządź mieszankę z łyżeczki cynamonu i pięciu łyżeczek miodu. Wsmaruj tą miksturę w bolącego zęba i dziąsło. Pomoże po około 15 min.

– Redukcja poziomu cholesterolu.

Zrób mieszankę z 2 łyżek miodu, 3 łyżek cynamonu oraz 500 ml herbaty. Udowodniono, że po wypiciu, poziom  cholesterolu we krwi obniża się o blisko 10% – do 2 godzin.

-Przeziębienie.

Miód i cynamon to doskonałe składniki do walki z infekcjami. Gdy czujesz, że łapie cię choroba zrób mieszankę z łyżki ciepłego miodu oraz połowy łyżeczki cynamonu. Po pierwsze złagodzi kaszel, katar, a także odetka zapchane zatoki.

– Niepłodność.

Składniki te stosowane były już od starożytności, aby poprawić płodność. Zaleca się zwiększenie ilości miodu i cynamonu w codziennej diecie.

– Problemy żołądkowe.

Kiedy boli cię żołądek, męczą cię zaparcia – to zjedz łyżkę miodu ze szczyptą cynamonem.

– Układ immunologiczny.

Spożywanie na co dzień miodu i cynamonu wzmacnia system odpornościowy, ponieważ działa antybakteryjnie i przeciwwirusowo. Mają one działanie wzmacniające białe krwinki.

– Spadek wagi ciała.

Pijąc rano na pusty żołądek szklankę ciepłej wody wymieszanej z miodem i cynamonem. Zapewnisz sobie powolny spadek wagi.

– Dobre zdrowie.

Pijąc herbatę z miodem i cynamonem regularnie zapewnimy sobie długie zdrowie. Jak prawidłowo przygotować taką herbatę?

– 3 szklanki wody,

– 4 łyżki miodu,

– 1 łyżka cynamonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *