Trzy kroki do sukcesu.

Motywacja pracowników…

Motywacja to coś, co pobudza nas do działania w określonym kierunku. Emocje i stan psychiczny są zależne od motywacji, nie są przyczyną. Motywacja to również stopień tego jak świadomi jesteśmy, tego co chcemy osiągnąć. Największą motywacje możesz zbudować dzięki rezultatom, jakie otrzymujesz. Zgodnie z zasadą – im więcej pracujesz, tym więcej wyników pracy, tym większa motywacja do osiągania dalszych wyników. Motywacja jest jedną z podstawowych form zarządzania. Skłania pracowników do podjęcia i realizacji nałożonych na nich celów, aby firma mogła właściwie funkcjonować. Znudzeni i zniechęceni pracą pracownicy- na nic się zdadzą.  System motywowania musi być tak zaprojektowany, żeby efekty zaangażowania były nagradzane. Motywowanie, aby było skuteczne musi mieć tzw. charakter pozytywny, co oznacza, że nagroda przysługuje tylko pracownikom, którzy pracują ponad przeciętną.

Coaching…

Coaching to nowoczesny proces rozwoju stosowany w dużych firmach i przedsiębiorstwach. Odbywa się on pod nadzorem tzw. Coacha. Jest on wynajmowany przez firmę i przydzielany do konkretnej osoby. Jego indywidualne podejście pomaga rozwijać kluczowe umiejętności i kompetencje, a także wspierać w procesie osiągnięcia wyznaczonych celów. Wiarygodność umiejętności Coacha potwierdza jego certyfikat ICF. Wybierany przez firmę- na pewno sprawdzi się, gdyż jego kompetencje zostały dokładnie sprawdzone. Osoby, korzystające z jego usług, nastawione są sukces zawodowy, a jego pomoc na pewno pozwoli im to osiągnąć.  Zadawane przez niego pytania są drogowskazem, poszerzają kreatywność i pozwalają przyjrzeć się zjawisku, biorąc pod uwagę różne aspekty. Coach nie poda gotowych rozwiązań- żadna decyzja nie jest podejmowana przez niego, on tylko naprowadza.

Szkolenia…

Szkolenia zawodowe mają na celu podnoszenie kwalifikacji pracowników, albo przekształcić pracownika na inne stanowisko. Nierzadko właściciele przedsiębiorstw wysyłają pracowników na dodatkowe szkolenia dla potrzeb i rozwoju swojej firmy. Często również sami pracownicy chcąc podnieść swoje kwalifikacje uczęszczając na takie szkolenia, by nie stracić posady, albo żeby awansować na wyższe stanowisko. W Polsce jest wiele firm oferujące szkolenia pracowników jak i właścicieli firm w odpowiednim zarządzaniu i kierowaniu pracownikami. Nie od dziś wiadomo, że lepszy pracownik daje lepsze wyniki, i większe pieniądze dla firmy, ale również dla samego pracownika. Zazwyczaj podobne szkolenia są odpłatne i są rozłożone na dłuższy okres czasu. Możemy się spotkać z kursami obsługi komputera, uprawnienia na wózki widłowe czy kasy fiskalnej i tym podobne. Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku chcemy się rozwijać i kształcić. Ceny kursów są różne – wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *